سفارش تبلیغ
صبا
صفحه اصلی پیام‌رسان پارسی بلاگ پست الکترونیک درباره اوقات شرعی

90/12/7
9:0 ص

استیو جابز


میلیاردری با حقوق سالیانه یک دلار       
  http://www.apam.ir/wp-content/uploads/2012/02/steve-jobs-150x150.jpg

با پیشرفت تکنولوژی درهای بیشتری برای فعالیت های اقتصادی باز می شود. فعالیت های اقتصادی متنوع شده و افراد خلاق از این موقعیت بهترین استفاده را می برند.

نمونه این افراد را کم و بیش دیده ایم که بیل گیتس در راس آنهاست و پی یر امیدیار هم نمونه ی ایرانی چنین افرادی است. استیو جابز، یکی از افراد خوش فکری است که علاقه مندی مردم به موسیقی را با میل استفاده از تکنولوژی نوین تلفیق کرده و شرکتش دستگاهی به نام IPOD را به مردم سراسر جهان عرضه کرده است.

IPOD، یک دستگاه پخش کننده ی فایل های موسیقی با ساخت MP3 است که توسط شرکت اپل طراحی و عرضه شده است. در IPOD حافظه ای وجود دارد که به آن فضای بسیار زیادی برای ذخیره موسیقی می دهد. این دستگاه طوری طراحی شده است که می تواند فضایی معادل 40 گیگا بایت را در اختیار کاربر قرار دهد. تا اکتبر 2004 حدود 62 درصد فروش پخش کننده های موسیقی در بازار آمریکا، متعلق به IPOD بوده است.

جابز در فوریه 1955 به دنیا آمد، او مالک یکی از بهترین شرکت های کامپیوتری به نام Apple بود. استیو جابز از پدری مصری و مادری آمریکایی به نام جوآن سیمپسون در گریی بی واقع در ویسکانسین به دنیا آمد. اما خیلی زود پل و کلارا جابز او را به فرزندی پذیرفتند. او در سال 1972 از دبیرستان Home sted High School درکالیفرنیا فارغ التحصیل شد و بعد از یک ترم در کالج Read از آنجا خارج شده و با دوست خود استیو ورنیاک، شرکت اپل را تاسیس کرد.

در سال 1985 جابز شرکت Next computer را تاسیس کرد و در سال 1997 پس از 12 سال دوری از شرکت اپل مجددا به این شرکت بازگشت. در 31 جولای سال 2004، جابز تحت عمل جراحی قرار گرفت تا غده سرطانی لوزالمعده اش جدا شود. در زمان غیبت جابز که نزدیک به یک ماه بود، تیم کوک مدیر فروش جهانی اپل، مدیریت شرکت را بر عهده گرفت.

نکته جالب توجه درباره ی جابز این بود که حقوق سالیانه اش تنها یک دلار بود و از به همین دلیل او نام خود را در کتاب رکوردهای گینس ثبت کرده است.

سرانجام استیو جابز در سال 2011 و در اثر متازتاز سرطان پانکراس دچار ایست تنفسی شد و در سن ‌56 سالگی درگذشت.  

90/12/7
8:0 ص

 فواید بی نظیری از سرکه سیب

http://www.apam.ir/wp-content/uploads/2012/02/cidervin-photo-198x300.jpg

 

1- متوقف کردن سکسکه

به هنگام سکسکه، خوردن یک قاشق چای خوری سرکه سیب به دلیل مزه ترش آن به متوقف کردن آن کمک می کند.

2- دندان های سفیدتر

اگر می خواهید دندان هایی سفیدتر داشته باشید، غرغره کردن سرکه سیب در صبح توصیه می شود. سرکه سیب به از بین بردن لکه ها، باکتری های دهان و لثه و سفید کردن دندان ها کمک می کند. بعد از غرغره کردن مانند روزهای معمولی مسواک بزنید. دندان های خود را یک بار در هفته در صورت امکان با جوش شیرین بشویید، این کار نیز برای از بین بردن لکه ها و سفید شدن دندان ها موثر است. شما همچنین می توانید از نمک به عنوان خمیردندان جایگزین استفاده کنید. اگر لثه های شما احساس نرمی دارند به مسواک زدن با نمک در هر روز ادامه دهید.

3- رفع مشکلات معده

اگر مشکل معده شما مشکلی باکتریایی باشد یک جرعه از آب سرکه سیب به خاطر خاصیت آنتی بیوتیکی آن می تواند کارساز باشد. برخی از کارشناسان ادعا می کنند که سرکه سیب حاوی پکتین است که می تواند به تسکین اسپاسم روده کمک کند.

4- از بین بردن خستگی تمرین های ورزشی

انجام تمرین های ورزشی باعث ساخت اسید لاتیک در بدن می شود، و ایجاد خستگی می کند. گاهی نیز، این اسید به واسطه استرس های شدبد در بدن تولید می شود. اما اسیدهای آمینه در سرکه سیب مانند یک پادزهر عمل می کنند. سرکه سیب حاوی پتاسیم و آنزیم هایی است که احساس خستگی شما را رفع می کند. دفعه بعد که احساس خستگی کردید یک یا دو قاشق از سرکه سیب را با یک لیوان آب یا یک لیوان نوشیدنی سرد مخلوط کرده و نوش جان کنید و منتظر تاثیر شگفت انگیز آن بمانید.

5- پیشگیری از سوء هاضمه

برای پیشگیری از سوء هاضمه، خوردن مقداری سرکه سیب، قبل از غذا را امتحان کنید. اگر می دانید که بعد از خوردن غذا احساس پشیمانی خواهید کرد این درمان سنتی را امتحان کنید. یک قاشق چایخوری عسل و یک قاشق چایخوری سرکه سیب را با یک لیوان آب گرم مخلوط کنید و 30 دقیقه قبل از وعده غذایی بنوشید. دیگر از خوردن غذا احساس پشیمانی نخواهید کرد.

6- جلوگیری از گرفتگی عضلات پا در شب

با اضافه کردن دو قاشق غذا خوری سرکه سیب و مقدار کمی عسل به یک لیوان آب و خوردن آن در شب از گرفتگی عضلات پا در شب جلوگیری کنید. مدت کوتاهی پس از مصرف این مقدار سرکه سیب، دیگر از گرفتگی های دردناکی که شب هنگام برای شما پیش می آیند، خبری نخواهد بود.

7- رفع گرفتگی بینی

یک قاشق چایخوری سرکه سیب را در یک لیوان آب مخلوط کنید و بنوشید. اینکار به از بین رفتن گرفتگی بینی شما کمک می کند.

8- کاهش گلو درد

به محض اینکه احساس سوزش در گلوی خود کردید یک مقدار سرکه سیب بنوشید. این سرکه به از بین بردن عفونت کمک زیادی خواهد کرد زیرا که میکروب ها در محیط اسیدی سرکه دوام نمی آورند. کافی است یک چهارم فنجان سرکه سیب را با یک چهارم فنجان آب گرم مخلوط کنید و هر ساعت یک بار غرغره کنید.


  

90/12/6
10:1 ع

جشنـواره نبـرد پرتـقال، یـادآور افسانـه مقـاومت در ایتـالیا


برای افراد ناآشنا به جشنواره سالانه پرتقال که در ایوریای شمال ایتالیا برگزار می شود شاید صرفا تفریح و نوعی نبرد فیزیکی بنظر برسد. اما برای آنهایی که با تاریخ این شهر قرون وسطایی آشنا هستند این جشنواره یادآور داستان افسانه ای مقاومت مردم این شهر در برابر ظالمان است. افسانه ی استبداد و جنگ برای آزادی، قرنهاست که در فرهنگ مردم این منطقه ریشه دوانده و آنها همه ساله با برگزاری جشنی خاص در قالب پرتاب پرتقال به سوی یکدیگر، در بزرگداشت این روز شرکت می کنند.

مردم شهر 25 هزار نفری ایوریا در شمال ایتالیا امسال هم به رسم هر سال در جشنواره جنگ پرتقال شرکت کردند و افسانه ی کهن سرزمین خود را بازسازی نمودند. در این مراسم، شرکت کنندگان در جنگ با صدای طبل در محل مقرر جمع شده و آماده آغاز نبرد می شوند. سپس ویولتا، ملکه ی جشن با کالسکه ی خاص خود از میان جمعیت گذشته و با عبور وی، جنگ آغاز می شود. بر اساس افسانه ی شایع میان مردم، در قرن دوازدهم میلادی، دختر یک آسیابان در مقابل زیاده خواهی یک کُنت ظالم که قصد کرده بود به تمام دختران مجرد شهر تعرض کند، ایستادگی کرده و در درگیری با وی سر او را از تنش جدا ساخته و با این عمل خود، شهر ایوریا را از ظلم و استبداد نجات داد. از زمان جنگ جهانی دوم به بعد، این جشنواره با قوانین سختگیرانه ای به اجرا درآمده است.

به گفته یکی از شهروندان ایوریا : "این جشن جزء سنت های خانوادگی آنهاست و به پیشینیان آنها تعلق دارد". در این جشنواره تاریخی که به مدت سه روز برگزار می شود تیم های مختلف شرکت کننده در مسابقات پرتقال شرکت می کنند. با شروع مسابقه آسمان این شهر تاریخی با پرتاب پرتقال ها به یکباره نارنجی می شود و هزاران تماشاچی از پشت حفاظ های توری به تماشای این مسابقه می پردازند. این حفاظ ها برای محافظت تماشاگران از برخورد هزاران پرتقالی است که به این طرف و آن طرف پرتاب می شوند. با وجود این، هیجان حاکم بر این مسابقه آنقدر زیاد است که گاهی برخی از تماشاگران هم به آن ملحق می شوند.


منبع: پرشین استار


  

90/12/6
9:40 ع

پشت هر مرد موفقی یک زن موفق ایستاده استتوماس ویلر، مدیر کل شرکت بیمه ی عمر ماساچوست موچوآل و همسرش در بزرگراه بین ایالتی رانندگی می کردند که متوجه شدند بنزین اتومبیل رو به پایان است. ویلر از خروجی بعدی از بزرگراه خارج شد و پس از مدت کوتاهی یک پمپ بنزین مخروبه که فقط یک دستگاه پمپ داشت پیدا کرد.

او از تنها فردی که آنجا بود، خواست تا باک اتومبیل را پر کند و نگاهی هم به روغن موتور بیندازد. سپس به قدم زدن در اطراف پمپ بنزین پرداخت، تا خستگی پاهایش برطرف شود.

هنگامی که توماس به سمت اتومبیل باز می گشت، متوجه شد که متصدی پمپ بنزین و همسرش گرم گفت و گوی شادی هستند. او پول بنزین را پرداخت کرد و گفت و گوی آنها هم قطع شد. اما وقتی سوار اتومبیل شد، متوجه شد که متصدی پمپ بنزین برای همسرش دست تکان داده و می گوید: «از صحبت کردن با شما خوشحال شدم.»

به محض خروج از پمپ بنزین، ویلر از همسرش پرسید که آیا آن مرد را می شناسد. همسرش بلافاصله تصدیق کرد و گفت که او را می شناسد. آن ها در یک دبیرستان درس خوانده بودند.

ویلر به خود بالید و گفت: «ای خدا! تو چقدر خوشانس هستی که با من ازدواج کردی. چون در غیر اینصورت الان به جای اینکه همسر یک مدیر کل باشی با یک متصدی پمپ بنزین ازدواج کرده بودی.»

زن جواب داد: «عزیزم اگر با او ازدواج می کردم، مطمئنا او مدیر کل بود و تو متصدی پمپ بنزین.» 


  

پیام رسان

+ نظر شما در مورد تصویر برهنه منتشر شده گلشیفته فراهانی در مجله فیگارو و فیس بوک چیست؟ http://www.apam.ir/wp-content/uploads/2012/01/22484_831.jpg

مشخصات مدیر وبلاگ
 
لوگوی وبلاگ
 

عناوین یادداشتهای وبلاگ
خبر مایه
بایگانی
 
آذر 90[5] زمستان 90[11] دی 90[14] آرشیو خواندنیهای جالب[2] هفته آخر دی 90[1] برند های معروف جهان[1] تاریخچه حرم امام حسین(ع)-کربلا[1] مراسم تشییع جنازه رهبر فقید کره شمالی[1] بهمن 90[13] نادرترین عکس های رنگی از هیتلر و دوران نازی ها[1] تسـت شـناخت شخصیـت با سـازهای موسیـقی![1] تصاویـری هیجان انگیـز از مسابقـات رالـی داکـار 2012[1] نقاشی های بی نظیر[1] جوک های جدید پیامکی[1] خـوب و بـد تلفـن همـراه برای کـودکان[1] تصاویر جالب و دیدنی از شکار لحظه های ناب[1] تصاویری از هنـدوستان و ساکنـان آن[1] جنـگل های رویـایی از سراسر جـهان[1] ماجرای رابطه جنسی کارگردان مشهور با دختری 13 ساله[1] مامان و بابا[1] قصر های با شکوه میلیاردر های جهان[1] لوکس ترین قطار دنیا[1] درگذشتگان نامی سال 2011[1] فرشته های کوچولو...عکس های زیبا از کودکان[1] داستانهای کوتاه و خواندنی[2] تصویر برهنه گلشیفته فراهانی[1] گفته های بهزاد فراهانی در مورد برهنه شدن دخترش گلشیفته فراهانی[1] تن فروشی دخترهای عربستانی در تانکر های نفت![1] پسری که کاندیدای دختر شایسته انگلستان شد![1] عکس صورت کتک خورده نیوشا ضیغمی در گشت ارشاد[1] مجازات تجاوز پدر به دختر 3 ساله اش[1] ملکه زیبایی مراکش از بازیگری کنار کشید.[1] حمله مسلحانه دزدان نقابدار به بانک[1] برهنه شدن 3 زن اوکراینی برای اعتراض به سیاست های اقتصادی[1] کتایون ریاحی و لاله اسکندری در جشن مهر آفرین[1] میلیاردرهای خوشبو! جرارد و آلن ورثیمر[1] بیایید گذشته ها را فراموش کنیم...[1] 91[3] اردیبهشت 91[3] فروردین 91[1] اسفند 90[4] دی 93[1]
صفحه‌های دیگر
دسته بندی موضوعی
 
لوگوی دوستان
 
دوستان
 

ترجمه از وردپرس به پارسی بلاگ توسط تیم پارسی بلاگ